ABONE OL
Şubat 25, 2022 07:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Manisa’yı Temsil Eden Sporculardan Vali Karadeniz’e Ziyaret

Vali Karadeniz, Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Manisa’yı başarıyla temsil eden ve milli takıma seçilmeye hak kazanan sporcular ile bir araya geldi.
Vali Yaşar Karadeniz, Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında Manisa’yı başarı ile temsil eden ve milli takım havuzuna girmeye hak kazanan satranç sporcuları ile bir araya geldi.
Sporcular, antrenörler ve veliler ile bir süre sohbet eden Vali Karadeniz’e Ocak Ayında Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında ilimizi küçüklerde 42, yıldızlarda 13 sporcu olmak üzere toplam 55 sporcunun başarı ile temsil ettiği bilgisi verildi. Ayrıca ilimizden 2 sporcunun Türkiye şampiyonu olduğu bilgisi verilirken 6 sporcunun milli takım havuzuna girmeye hak kazandığı ifade edildi.
Ziyarette Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Olcay Ak Nalbant, Manisa satrancına katkıda bulunacak organizasyonlar yapmayı hedeflediklerini söyleyerek Vali Yaşar Karadeniz’i Tıp Bayramı sebebiyle 19-20 Mart tarihlerinde düzenleyecek oldukları satranç etkinliğine davet etti.
Satranç alanında yapılan başarılı faaliyetler sebebiyle teşekkür eden Vali Yaşar Karadeniz “Satranç denince benim aklıma gelen kelime strateji. Bu da aslında bütün faaliyetlerin, yaptığımız işlerin hangi alanda olursa olsun bel kemiğidir. Bana göre o alanda göstereceğiniz başarı sizlerin başka alanlarda da başarılı olacağınızın göstergesidir, ölçüsüdür” diye konuştu.
Vali Karadeniz’in sporculara hediye vermesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona eren programa, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Olcay Ak Nalbant, Türkiye Satranç Federasyonu Manisa Satranç İl Temsilcisi Mehmet Albayrak, 9 Yaş Kızlar Türkiye Şampiyonu Elif Deniz, 18 Yaş kızlar Türkiye Şampiyonu Ceren Süral, 18 Yaş Genel Türkiye Üçüncüsü Bora Çilek, 8 Yaş Kızlar Türkiye Beşincisi Hatice Candan, 11 Yaş Genel Türkiye Sekizincisi ihsan Batın Beşkardeşler, Antrenör Can Filiz ve öğrenci velileri katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.