Palabıyık “Atatürk Tarihe Geçmiş Büyük Bir Devlet Adamıdır”

Palabıyık “Atatürk Tarihe Geçmiş Büyük Bir Devlet Adamıdır”

ABONE OL
Kasım 10, 2021 09:07
Palabıyık “Atatürk Tarihe Geçmiş Büyük Bir Devlet Adamıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Palabıyık “Atatürk Tarihe Geçmiş Büyük Bir Devlet Adamıdır”

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık,10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı dolayısıyla anma mesajını paylaştı.

Palabıyık açıklamasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Aziz milletimizin canından kıymetli olarak gördüğü vatanımızı parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğnemeye çalışanları, geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan, milletinden aldığı güçle, düşman devletlere karşı verilen İstiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiş büyük bir devlet adamıdır.
Mustafa Kemal Atatürk; yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiş büyük bir liderin aramızdan ayrılışının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla anıyoruz.” Dedi ve şöyle devam etti.

“Milletimiz; Atatürk’ün en büyük eseri Cumhuriyetimizi koruyacak, yeni başarılar ve hizmetlerle yaşatmaya devam edecektir. Bu tarihten gelen sorumluluğun farkında olarak Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi koruyacağız. Memleketimizi her gün bir adım daha ileri taşıyacağız ve yarınlara gelecek nesillerimizi en güzel şekilde yaşatacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için tarifsiz fedakârlıklarda bulunan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.