3717 Kitap “Senin Gibi Faydalı Olsun” Projesi Kapsamında Öğrencilere Dağıtılacak

3717 Kitap “Senin Gibi Faydalı Olsun” Projesi Kapsamında Öğrencilere Dağıtılacak

ABONE OL
Haziran 6, 2021 12:22
3717 Kitap “Senin Gibi Faydalı Olsun” Projesi Kapsamında Öğrencilere Dağıtılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak projesi ile başlatılan “Senin Gibi Faydalı Olsun” projesi kapsamında 3717 adet kitap toplandı. Projenin ilk ayağında tüm kamu çalışanlarından toplanan 3717 kitap öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürleri ve yetkililere verildi.

Kula Hükümet konağı önünde yapılan programda konuşan Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı açıklamada “Bugün “Senin Gibi Faydalı Olsun” Projesinin ilk etabı için toplanmış bulunmaktayız bizler bundan yaklaşık 2 yada 3 ay önce kadar küresel hale gelen salgının kütüphanelerimiz den alınan kitap sayılarını etkilediğini gördük, bu salgın döneminde de kitap götürmenin de riskli olduğunu düşünerek en iyisinin kitap sahiplendirmek olduğunu düşündük ve Milli Eğitimde ki arkadaşlarımızla beraber bir kitap toplama kampanyası oluşturduk b u güne kadar olan projelerimiz gibi bu projemizde de cömert Kula halkımıza başvurduk ama bu defa dedik ki önce kendimizden başlayalım kamudan devletten bütün memurun ve işçilerin yardımlarını istedik Belediyemiz ile birlikte kamudan çalışan sayımız 1770 kişiydi milli eğitim camiamız bu projesi bütün tabana bütün kamu çalışanlarını yaydı böylelikle 1770 kamu görevlimizden bütün devlet kurumlarında çalışan memurlarımızdan 3717 adet kitap toplandı Senin gibi faydalı olsun projesi kapsamında öğrencilerimize kitaplarımızı okullarımız dağıtacak” dedi.

Kaymakam Duru projenin devam edeceğini bundan sonraki etaplarda Kula halkından daha çok kitap desteği isteyeceklerini ve öğrencilere daha çok kitap sahiplendireceklerini, proje kapsamında çalışan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.