Kasırga “Dünya Durdukça AKP İktidarına Rağmen Kutlamaya Devam Edeceğiz”

Kasırga “Dünya Durdukça AKP İktidarına Rağmen Kutlamaya Devam Edeceğiz”

ABONE OL
Haziran 6, 2021 12:22
Kasırga “Dünya Durdukça AKP İktidarına Rağmen Kutlamaya Devam Edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Kasırga “Dünya Durdukça AKP İktidarına Rağmen Kutlamaya Devam Edeceğiz”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kula İlçe Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda alternatif çelen sunma törenini gerçekleştirdi.

 

TBMM’nin kuruluşunun 101.’nci yıldönümü ve 23 Nisan sebebiyle CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, kadın kolları, gençlik kolları ve üyeleri ile birlikte Kula Kent Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelen bıraktılar. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlarken konuşmayı CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga yaptı.

 

Kasırga konuşmasında “Bugünkü TBMM’nin ilk temeli olan Gazi meclisimizin kuruluşunun 101. Yıl dönümü 23 Nisan Cuma günü kutladık bu anlamlı günü dünya durdukça da kutlamaya devam edeceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın, ancak aynı gün ilçe protokolünün çelen sunumu ve sembolik kutlamasından sonra bizde CHP olarak parti çelengimizi sunma isteğimizi dilekçe ile kaymakamlık makamına baş vurduk, milli bayramlarda uygulanacak çelenk sunma yönetmeliğine göre çelenk sunma görevinin sadece ilçe milli eğitim müdürlüğüne verildiği hatırlatıldı, ayrıç pandemi süreciyle, sokağa çıkma yasağı bahane edilerek CHP olarak çelenk sunma isteğimiz kabul görmedi. Aradan 3 gün geçti Ancak bugün 26 nisan için bize izin verildi 3 gün gecikmelide olsa bu milli ve kutsak görevimizi yerine getiriyoruz. CHP Kula İlçe Başkanı emekli öğretmen olarak yetiştirdiğim öğrencilere milli bayramlarda neler yapılması gerektiğini öğrettiğim halde bu yıl için bu görevimi tam olarak yerine getiremeyen bir eğitimci ve ilçe başkanı olarak hem öğrencilerimden hem de Kula halkından özür diliyorum, bundan sonraki milli bayramlarda bu görevimi tam ve eksiksiz olarak yerine getireceğimin sözünü veriyoruz, bu vesile ile 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Egemenlik padişahlıktan alınıp halk idaresine verilen bu anlamlı günü dünya durdukça AKP iktidarına rağmen kutlamaya devam edeceğiz, unutmayın Egemenlik kayışız şartsız milletindir” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.