Palabıyık ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’

Palabıyık ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’

ABONE OL
Haziran 6, 2021 12:51
Palabıyık ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 100.yılı  nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Palabıyık;“İstiklal Marşımız, bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metnidir. Mehmet Akif Ersoy’un mısralarının, Milli Mücadele’nin ruhunu temsil eden, sadece lafzıyla değil manası ve hakikatiyle her bir satırıyla türk milletinin bağımsızlık ruhunu yansıtmıştır.Varlığımıza ve birliğimize yönelik her tehdit karşısında, ‘nazlı’ ve ‘şanlı’ hilalin altında toplanmaya hazır milletimizin ortak vicdanı, yüreği ve iradesidir.” dedi ve şöyle devam etti.

 

Biz millet olarak tayin ettiğimiz istikameti İstiklal Marşı ile dosta düşmana ilan eden ve  istiklal hedefimize savaş meydanlarında kanımızla bedel ödeye ödeye durmadan yorulmadan  ulaşmış bir milletiz. Yakın ve uzak geçmiş neyle perdelenirse perdelensin istiklalimizi hedef alan her oyunu bozduk. Birlik ve beraberlik ruhumuz ister darbe, ister terör,isterse ekonomik baskılar altında istiklalimize ve istikbalimize yönelik her saldırıyı bozguna uğratacaktır.

 

Merhum Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 100. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.