ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN EMRİNE AMADEYİZ

ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN EMRİNE AMADEYİZ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 14:53
ÖZEL KARDEŞLERİMİZİN EMRİNE AMADEYİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kula’da kutlama programı düzenlendi.

Kula 80.Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonunda program düzenlendi.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  özel bir rehabilitasyon Merkezi Eğitimcisi tarafından günün anlam ve önemi anlatıldı.

Program  80.Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri nin hazırladıkları  gösteriler öğrencilere sunuldu. Öğrenciler sunumlarında , izleyenlere  Oyun Havalarından oluşan bir potbori, Güzellik yarışması, İlahi dinletisi, Semazen Gösterileri sonrasında  80 inci yıl Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden İrem Selanik  İzleyenlere Bayrak  Şiirini okumasının ardından  elindeki Türk Bayragını Kaymakam Kemal Duruya hediye etti Kaymakam Duru aldığı Bayrağı Öperek Kabuletti İrem Selanikin Bu hareketi salonda bulunan misafirler tarafından alkışlarla destek buldu.

Kula Kaymakamı  Kemal Duru  3 Aralık  Dünya Engelliler Günü programında  yaptığı konuşmada ,

Hayatın hızlı akışı içerisinde es geçtiğimiz görmediğimiz göremediğimiz ve içimizde yaşayan özel insanları fark etme ve onların engellerini kaldırabilmek için seferber olma günü olarak anlıyorum hem bizim dinimizde hem dinimizin bize getirdiği lütfunda ne diyoruz,  Kulalı Yunus Emre gibi yaradılanı severiz yaradan dan ötürü üslubuyla hareket eden bir milletiz onun için bu özel kardeşlerimizin bizim toplumumuzdaki yeri ayrıdır ve onlara karşı saygımız sevgimiz sonsuzdur.

 Rehabilitasyon merkezinde yaşamını sürdürün kardeşlerimiz  bugün çok güzel programlar hazırlayarak  toplumun her alanında bizimle birlikte olduklarını tekrar kanıtlamış oldular.

Kaymakam Duru Modern devletlerin bazı göstergeleri vardır bunlardan  biri demokrasi ise biride insan haklarıdır ve bunlar ayrılmaz bir bütündür ve insan hakları da eksiği fazlası olmadan saygımız sevgimiz sonsuz ancak bir devlet olarak modern devlet olarak bu engelli vatandaşlarımıza sağladığımız olanaklar ölçüdür bizimde Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir devlet olma ilkesi engelleri kaldırma  kaynaklar oluşturma ve bunlar için ter dökmeye sağ olsun bütün yöneticilerimiz bu hizmetlerini devam ettiriyor. Herkesin toplumda farklı rolleri var evde farklı dışarda işçi, çiftçi, memur, esnaf, evde anne, dışarda öğretmen, hemşire ,bir çok roller var ve hayat o kadar hızlı akıyor ki biz bazen içinde bulunduğumuz durumları göremeye biliyoruz bırakın başkaları için kendimiz için dahi oturup bir şükür etmemiz lazım rabbimize bize verdiği nimetlerden dolayı şükür etmemiz lazım ve bunları sadece acıma duygusu ile değil hayatın akışında gerçekleşen olağan bir şey kimisi rabbimizin takdiri doğuştan engelli oluyor,, kimisi bir rahatsızlık sonucunda engelli oluyor, kimisi bir trafik kazasın sonucu engelli oluyor yani hepimiz birer engelli adayıyız ve insan oğlunun adaletine inanırım ne ekerse onu biçer o bakımdan bizler bu günü bir farkındalık günü olarak belli başlı iki şekilde kendimizi revize etmemiz lazım birincisi var olan halimize şükür etmek diğer amacımızda bu özel kardeşlerimizin her zaman yardımına koşmak ve onların emirlerine amade olmak çünkü ben bu kardeşlerimiz rabbimizin bizlere bir lütfu olduğunu düşünüyorum. Çünkü başkasına merhamet etmeyene rabbimiz merhamet etmez çünkü biz şuna inanıyoruz yaradılışların en şereflisidir o manada biz bu özel kardeşlerimizi ilgimizi sevgimizi saygımızı eksik etmemeliyiz. Bugün bize moral depoladılar yaşama sevinçlerini bize geçirdiler bakıyorum bur da arkadaşlarımızın yaptığının birçoğunu bizler yapamayız onları sadece engelli kategorisine değil her kategoride tebrik edilecek sıralamaya girecek onlar için sizden ayrıca bir alkış istiyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programa ,Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun,  İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen,  AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Cumhuriyet Halk Partisi Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr. Güldane Kaçar, İlçe Müftüsü Kamil Kırkız , daire amirleri, engelli öğrenciler  ve Aileler,davetliler katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.