KULA DEVLET HASTANESİNDE ZEHİRLENME TATBİKATI

KULA DEVLET HASTANESİNDE ZEHİRLENME TATBİKATI

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:01
KULA DEVLET HASTANESİNDE ZEHİRLENME TATBİKATI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Devlet Hastanesi tarafından Zehirlenme tatbikatı düzenlendi, tatbikata, Manisa il Sağlık Müdürlüğü Personeli, Kula Hastane Personeli katıldı.

Senaryo gereği Narın çalı pıtrak Orta Öğretim Okulunda yemekten zehirlenme olayının meydana gelmesi ile başlayan tatbikat Okulun 112 acil servisini arayarak çok sayıda Öğrencinin rahatsızlandığını bildirmesi üzerine Kula Devlet hastanesi acil servisi İhbarın geldiği okula çok sayıda ambulans ve sağlık görevlisi sevk etti olay yerine gelen sağlık ekipleri okuldaki ilk incelemeleri sonrasında rahatsızlığın yenilen yemekten zehirlenme olduğunu Hastane Başhekimliğine bildirilmesi üzerine Hastanede  acil durum ilan edildi.

Senaryo gereği Kula Devlet Hastanesi Bahçesine yemekten zehirlenen öğrencilerin ilk tedavilerinin gerçekleştirilmesi için Yeşil, Sarı, Kırmızı ve siyah alanlar oluşturularak hastalar durumlarına göre bu ayrılan noktalara sevk edilerek tedavileri gerçekleştirilirken bazı hastalar da ilk tedavileri sonrasında Kula dışın deki hastanelere sevk edildiler.

Senaryo gereği de olsa böyle durumlarda Hastane çevresinde ve hastane içerisindeki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkardı, güvenlik görevlileri senaryo gereği Basın mensuplarının bulunmaması gereken yerlerde çekim yapmalarını önlerken Okullarında Yemekten zehir Öğrencilerin Ailelerini de sakinleştirmeye çalıştılar.

Tatbikat sonrasında Kula Devlet Hastanesi Başhekimi yaptığı açıklamada bugün bir tatbikat gerçekleştirdik bu tür olaylar gerçek olarak her zaman yaşanılabilir bu tür olaylara Hastanemizin herzaman hazır olması gerektiğini biliyorum geçtiğimiz yılda bir dizi başarılı tatbikatımız oldu Kulada dedi.

Başhekim Tatbikata katılan tüm birimlere de teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.