CHP 95 YAŞINDA

CHP 95 YAŞINDA

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:06
CHP 95 YAŞINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

       Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıldönüm  dolayısıyla gazetemize bir demeç veren CHP ilçe başkanı OSMAN KASIRGA şu açıklamalarda bulundu :

       ‘ Sevgili Kulalılar ve değerli CHP’liler 09 Eylül 1923 yılında kurulan CHP , 95 yıldır varlığını devam ettiren ulu bir çınar gibi tüm heybetiyle dimdik ayakta durmaktadır.

        CHP dilekçe verilerek masa başında ve otel lobilerinde kurulan bir parti değildir.CHP kurtuluş savaşında  Kuvayı Milliye ruhu ile kurulan Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Milliye Cemiyetinin devamı bir siyasi oluşumdur.Bu nedenle CHP bu ülkenin kurucu ve kurtarıcı partisidir.

         Dünya siyasi tarihinde 100 yıllık geçmişi olan 3-5 partiden biridir.Bu da partimiz için ayrı bir övünç ve gurur kaynağıdır.

          Türkiye Cumhuriyetini kuran parti olarak kurulduğu günden bu güne kadar ülkenin bağımsızlığı özgürlüğü , laik cumhuriyetin ve demokrasinin kısaca geleneğimizin teminatı ve sigortasıdır.

           Her ne kadar CHP  üzerinde yaratılan algı operasyonu ile partimiz hak etmediği suçlamalar ile karşı karşıya bırakılsada bilinmelidir ki Cumhuriyetin , bağımsızlık ve laikliğin ,parlamenter sistemin yılmaz savunucusu CHP siyasi yaşamını sonsuza kadar devam ettirecektir.

           Bugun biz CHP’liler kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkarak birlik  ve beraberlik içinde demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için büyük önderimiz Atatürk’ün aydınlattığı yolda 95 yıldır yürüyoruz yürümeyede devam edeceğiz.

           Çünkü biliyoruz ki demokrasi ve özgürlüklerin korunması ; hak-hukuk-adalet ve huzurun sağlanması ekonomik kalkınma ve halkın refahı için ; partimizin savunduğu demokratik ,laik ,sosyal bir hukuk devleti anlayışına sahip yönetim ile mümkün olacaktır.

            Bu duygu ve düşüncelerle ebedi genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İsmet İnönü’den  Bülent Ecevit’e Deniz Baykal’dan Kemal Kılıçdaroğluna kadar emek veren  tüm genel başkanlarımızdan il ilçe yöneticilerinden partili üyelerimize kadar tüm CHP’lileri saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Partimizin 95. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

                                                         CHP İlçe Teşkilatı Başkanı

                                                              OSMAN KASIRGA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.