KULA’DA İŞSİZ KİMSE KALMAYACAK

KULA’DA İŞSİZ KİMSE KALMAYACAK

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:20
KULA’DA İŞSİZ KİMSE KALMAYACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula’da Yatırımlar Devam Edecek            

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, basında sansürün kaldırılmasının 110. yıldönümü vesilesiyle Gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette, Kula gündeminde yer alan Önemli çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Hüseyin Tosun’a Haziran ayı içerisinde Akar Tekstille Kulada yapılacak olan 1000 kişinin istihdam edeceği yatırımla ilgili olarak Kula Kamuoyunda bu tesisin kurulamayacağını bunun bir hayal olduğunun kısa süre sonra firmanın Kuladan kaçacağının konuşulduğunu sorduk.

Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Biliyorum bu tür konuşmalar benim de kulağıma geliyor bu tür konuşmalar mutlaka olacaktır birileri kendilerine siyasi rant sağlamak için yaptığımız çalışmaların önünü kapatmak isteyeceklerdir, istediklerini yapsınlar benim ve Meclis üyesi arkadaşlarımın tek hedefi var, Kulalı hemşerilerimiz Kulada İş İstihdamı yaratılmadığı için yıllardır komşu ilçelerde çalışmaya mecbur kılmışlardır.

Başkan Tosun Belediyelerin tek işi, tek sorumluluğu, caddeleri güzelleştirmek, parklar yapmak, sokakların temizliği ile ilgilenmek değildir. Sosyal ve kültürel alanlar kurmak, yeşil alanlar kurmak değildir. Belediyeler vatandaşının daha kaliteli, daha güzel yaşaması için girişimlerde bulunurlar. İlçeye gelecek yatırımcılara destek verir,  alt yapılarını yaparlar.

 Belediyelerin bir diğer sorumluluğu da yatırımcılara yardımcı olmak, alt yapılarını yapmaktır, düşüncesiyle yola çıkarak Akar Tekstil ile iki yılı aşkındır görüşmeler yapıldı sonunda.

 Kulaya 1000 kişinin istihdam edileceği tekstil işletmesinin kurulması için anlaşmalar yapıldı, Yapılacak yatırımın toplam tutarı 14 milyon TL olacak, bu güne geldiğimizde sokakta konuşanlar konuşa koysun biz işimize baktık.

 İlk olarak Kulalı 300 hemşerimizi Akar tekstilin İzmir fabrikasında eğitime aldık, Fabrika binamız yapılıncaya kadar hemşerilerimiz İzmir’e göndermek yerine akar tekstil yönetimiyle görüşerek kapalı otoparkımızın zemin katını atölyeye çevirme projemize sıcak bakmaları sonucu firma otoparkta sistemini kurdu önümüzdeki günlerde İzmir’e giden hemşerilerimiz artık kulada çalışmaya başlamış olacaklar diyen, Tosun bu çalışmaların dışında Kulada yatırım yapmak isteyen farklı sektörlerde yatırımcıların olduğunu onlarla da görüşmelerin devam ettiğini görüşmeler sonrasında inanıyorum ki onlarda Kulamız da yatırım yapacaklar.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Kula artık dışarıya göç veren, günü birlik dışarıya işçi gönderen ilçe değil, aksine tersine göç alan dışarıdan günü birlik işçilerin kulaya geleceği bir ilçe olmak üzere bu dönüşüm durma noktasına gelen Kula ekonomisine de yaklaşık aylık iki milyon TL bir katkı sağlayacağını biliyorum dedi.

Başkan Tosun biz işimizi yapıyoruz verdiğimiz sözlerinde arkasındayız Kulaya yapılacak yatırımları kendilerine göre baltalamaya çalışanlara ayıracak vaktimiz yok bizler onlara göre hareket etmeyeceğiz işimize bakıp Kulanın kalkınması için çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz dedi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ‘a ikici sorumuzda  Doğalgaz ile oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.