İŞCİ ALIMLARI BAŞLADI

İŞCİ ALIMLARI BAŞLADI

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:20
İŞCİ ALIMLARI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediyesiyle Kula’da Tekstil alanında 1000 Kişilik istihdam sağlayacak olan Akar Tekstil İzmir’deki tesislerinde ilk yüz kişinin eğitimine başlıyor.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 24 Haziran Seçimlerinde Manisa’dan Milliyetçi Hareket Partisinden yeniden Milletvekili seçilerek meclise giden Erkan Akçay’ın Kula MHP İlçe başkanlığı na yapmış olduğu teşekkür ziyareti sonrasında Belediye başkanlığı nı ziyaret eden Milletvekili Erkan Akçay a Kulada yapılacak olan yatırımla ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tosun 20 Haziran 2018 günü iki yıla yakın bir süredir Akar Tekstil yöneticileriyle görüşmeler yapmakta idik, bu görüşmelerimiz sonrasında firma yetkilileriyle mutlu sona ulaştık.

 ilk etapta 750 kişinin kademeli olarak işe başlatılıp daha sonrada 1000 kişiye ulaşılacak olan bu büyük yatırımı Kulaya Kazandırmaktan ben ve meclis gurubu arkadaşlarım çok mutluyuz,

Yapılacak olan yatırımın 6 milyon tl lik bölümü Belediyemiz tarafından karşılanırken 6 milyonluk yatırımda Akar tekstil tarafından karşılanacağını söyleyen Başkan Tosun.

 Kula ya ilk etapta 12 milyon tl lik yatırım kazandırılacak bu yatırımın sonraki dönemlerde artarak devam edeceğini, bu girişimizle Kula ekonomisine aylık ortalama 3 milyon TL’lik bir girdi sağlanmış olacak, bu rakamlarda kulada esnafımıza artı bir katkı sağlayacaktır dedi.

 Akar tekstilin ilk etapta çalıştıracağı 750 işçinin alımlarının başlandığını söyleyen Tosun Kula Belediyesi beyaz masaya müracaatlarının devam ettiğini bu kayıtlardan ilk yüz tanesinin eğitimlerini şirketin İzmir işletmelerinde 03.07.2018 salı günü başlayacağını söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ilk etapta 750 kişini çalışacağı işletmenin Yapılacak olan tesisin bitimine kadar ki süreçte çalıştıracağı işçilerin ön eğitimlerinin tamamlanması için,

 İlk 100 kişi İzmir de eğitim alacak geriye kalan işçilerin ön eğitimlerinde Kula kent meydanında bulunan otoparkımızın zemin katını firma hazırlıyor burasını geçici eğitim merkezi olarak kullanacağız dedi.

Manisa Milletvekili Erkan Akçay da yaptığı konuşmada Belediyemizin yapmış olduğu bu güzel girişimi bizde yakinen takip ediyorduk.

 Başkanımız dönem denem gelişmelerden bizleri haberdar etti, Başkanımızın bu başarılı çalışmasını takdirle karşılıyorum inşallah bu çalışmaların devamı gelecektir dedi.

Milletvekili ve Belediye Başkanı ve MHP Kula ilçe Başkanı Nazım Baytok Oto Park alanında Tekstil firmasının ön hazırlıklarını yapacağı alanda incelemelerde bulundular.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.