“BİN AY’DAN DAHA HAYIRLI KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN”

“BİN AY’DAN DAHA HAYIRLI KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN”

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:23
“BİN AY’DAN DAHA HAYIRLI KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İlçe Başkanı Palabıyık açıklamasında, “1000 ay dediğimiz bir ömür, bir ömre bedel bir gece. Bizleri 1000 aydan daha hayırlı bir geceye kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gecede, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve Müslüman coğrafyasının özgürce ibadetlerini edebilmesi temennisiyle kadir gecemiz mübarek olsun.” dedi.

Palabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur’an-ı Kerim’de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ederken, bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Dünyanın farklı yerlerinde dökülen Müslüman kanının durması ve Filistin’de, Suriye’de, Arakan’da, Irak’ta, Mısır’da yaşanan insanlık suçlarının bir an önce son bulması için de ellerimizi semaya açıp Müslüman kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. Rabbim Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; Yüce Mevla’dan barış, huzur ve mutluluk içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na eriştirmesini diliyorum.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.