SÖNMEZDE BİR MAYIS MESAJI

SÖNMEZDE BİR MAYIS MESAJI

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:34
SÖNMEZDE BİR MAYIS MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir mayıs Emek ve Dayanışma güne nedeniyle Memur sen Kula Temsilcisi Ali Osman Sönmez gündemle ilgili bir açıklama yayımladı.

 Ali Osman Sönmez sendika binasında yaptığı  açıklamasın da ,1 Milyon üyesiyle Türkiye`nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen Konfederasyonu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm çalışanlarımıza kutlu olsun  Biz memur sen ailesi olarak emek düşmanı; terör örgütleri, vesayet bekçileri ve küresel şer odaklarına meydan okuyoruz”

Memur-Sen Millet İle Beraberdir

“Alanların kutsal ilan edilmesini doğru bulmuyoruz”  “Emek, hangi meydandan, hangi şehirden, hangi ülkeden ses verirse versin, kutsaldır. Bakın biz bu yıl Kocaeli’nde olacağız. Kocaeli’nde milletimizle, halkımızla, emekçilerle birlik olacağız. Emeğimiz, haklarımız, kazanımlarımız, huzurumuz için sorumluluk aldığımızı bir kez daha deklare edeceğiz. Emek düşmanı; terör örgütleri, vesayet bekçileri ve küresel şer odaklarına meydan okuyacağız. Daha önce de Ankara’da, Çanakkale’de, Diyarbakır’da, Konya’da, Maraş’ta ve Kütahya’daydık. Emek dayanışmasını her yıl Anadolu’nun farklı bir ikliminde gerçekleştiriyoruz. Biz Memur-Sen olarak; haklarımızı artırmanın, kazanımları çoğaltmanın, çalışma şartlarını insanileştirmenin peşindeyiz. Bu bilinçle hareket ediyor, ülkemizin her şehrini, her meydanını 1 Mayıs Meydanı olarak biliyoruz. Memur-Sen millet ile beraberdir. Millet iradesini koruma derdindedir”

Kardeşliğimiz İnsanlığı Adaletle Buluşturacak

MEMUR sen küresel emperyalizm, Siyonizm ve batının faşizan politikalarını hiç bir zaman kabul etmemektedir ve  kınamaktadır . Görünüyor ki “Sömürgeciler, kan emiciler, işgalciler, darbeciler deşifre olmuş durumda. Kanlı planları da ortada.. İşgal çabalarını 15 Temmuz’da sahada yerle bir ettik. Tuzaklarını Aferin ve Cerablus’ta başlarına geçirdik. Şimdi memur-sen ailesi olarak meydanlarda hep birlikte, hepsini tarihin çöp sepetine atmak için birlikte mücadele etme çağrısı yapacağız. Vahşilerin, zalimlerin, zorba yönetimlerin, sömürenlerin karşısına, emeği ile var olanlarla birlik olup çıkacağız. Herkes şunu iyi bilmeli ki; terör örgütleri ve efendilerini kuşaklardan kuşaklara süregelen kardeşliğimizle alt edeceğiz. Kardeşliğimiz insanlığı adaletle buluşturacak, dünyayı barışla, huzur iklimiyle kucaklaştıracak formüldür. Bu formül; mazlum milletleri sömürenlerin, yok oluşudur. Dünyanın en zengin üç kişisinin serveti, 48 fakir ülkenin toplam servetinden fazla. Bir tarafta sürekli kazananlar, diğer tarafta açlıktan midesi kazınanlar. Bu nasıl bir adalet? Bunu değiştirmek zorundayız”

Kamu görevlilerinin önündeki engeller kaldırılmalıdır

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. maddesinde hâlâ hükmünü sürdüren sınırlama ve yasaklara karşı oldugumuzu haykiriyoruz, “Kamu görevlileri hala 1982 Model, Darbeci Kenan Evren patentli Kılık-Kıyafet Yönetmeliği’nin vesayeti altında. Bu vesayette yıkılmalıdır. Dayatma son bulmalıdır. Kamu görevlilerine siyaset yasağı; aydın bir topluluğa kısıtlama getirmektir. Bu demokrasiye aykırıdır. Bu sınırlama kaldırılmalıdır.  Kamu görevlilerinin siyaset yasağından kurtarılması, ülkemizin ve milletimizin yararına olacaktır. Şunun da altını çizeyim; iş güvencesine; dokunulmasına da, iş güvencesinin yıpratılmasına da, bunun üzerinden kamu görevlilerinin hedef gösterilmesine de seyirci kalmayız. Kalmayacağız.

Başbakanımız sayın Binali Yıldırım: “Kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı” dedi Sayın Başbakanım, şaka yapmak için 1 Nisan’ın üzerinden 30 gün geçti. “1 Nisan” geride kaldı. “1 Mayıs” için de uygun şaka değil bu. Şakasına da gerçeğine de kesinlikle tahammül göstermeyeceğimiz bilinmelidir.”.

Çözüm Bekleyen Konulara Amasız ve Ancak sız Sonuçlar Üretilsin “istiyoruz…

İşbirliğini Zedeleyecek Olan Performans Değerlendirme Sürecine kesinlikle izin verilmeyecektir.

Kamuda çalışanlara karşı yapılan Herturlu şiddete ,şiddetle kınıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.