EHLİYET VE PASAPORTLAR NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINAÇAK

EHLİYET VE PASAPORTLAR NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINAÇAK

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:39
EHLİYET VE PASAPORTLAR NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINAÇAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pasaport, ehliyet ve yeni kimlik kartı artık nüfus müdürlüğünden alınacak.

Kula Nüfus Müdürü Meral Özbek 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle uygulamaya giren yeni dönemle ilgili olarak vatandaşların neler yapması gerektiğini açıkladı.

Özbek, pasaport, yeni kimlik kartı ve ehliyet alacak vatandaşlar, işlemlerini artık nüfus müdürlüklerinden yapacak. Gün itibariyle Kula İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımız Pasaportta, Nazan Şahin ve sürücü Belgelerinde Huriye Açıkbaş Kurumumuz da görevli arkadaşlarımıza İşlemlerde yardımcı olmak işlemlerin daha hızlı yapılabilmesi için bir süre kurumumuzda bizlerle birlikte olacaklar.

Özbek bu geçiş döneminde alt yapıda sistemsel sıkıntılarımız olacaktır bu sıkıntılardan dolayı vatandaşlarımızın da biraz sabırlı olmalarını riça ediyorum dedi.

Pasaport, sürücü belgesi ve yeni çipli kimlik kartı işlemleri için başvuruların nüfus müdürlüklerinden verilecek. Ayrıca vatandaşlar ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden veya ‘randevu.nvi.gov.tr’ internet adresinden işlemleri için kolayca randevu alabilecekler dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.