DYNED BAŞARI BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU « Kula Haberleri

18 Ocak 2022 - 14:02

DYNED BAŞARI BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

DYNED BAŞARI BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 15:29

56 views

Kula da Dyned İngilizce programında başarılı olan  öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Vali Muzaffer Ecemiş ilkokulunda, ilçe milli eğitim müdürü Adem Sümen, şube müdürleri İbrahim Özel ve Hüseyin İzci  katıldı. Dyned ingilizce programında başarılı olan  öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Kula İlce Milli eğitim müdürü Adem Sümen, yaptığı konuşmada dil öğrenmenin önemine dikkat çekti ve Dyned programının İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak için iyi bir fırsat sunduğunu belirtti. Sümen “Bu yıl ilçemizdeki okullarımızda Dyned çalışmaları gönüllülük çerçevesinde yürütüldü ve farklı okullardan 40 öğrencimiz başarı belgesi almaya hak kazandılar” diyen Sümen 4 .sınıf öğretmenleri Serap İzci ve Serpil celi gede katkılarından dolayı teşekkür etti.

İlce Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin İzci de (ilçe Dyned koordinatörü)

“2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Dyned İngilizce dil öğrenme programı çalışmalarının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Özellikle okullarında bilişim sınıfı ve kulaklık, ses sistemi vb. ekipmanları olan öğretmenlerimiz, öğrencilerini Dyned çalışmalarına yönlendirerek, söz konusu bilgisayar temelli dil eğitim programından istifade etmeye çalıştılar. Bizler de ilçe Dyned ekibi olarak verimli ve gayretli çalışan öğrencilerimizi teşekkür belgeleriyle ödüllendiriyoruz. İlçemiz Vali Muzaffer Ecemiş ilkokulu Öğrencileri, öğretmenleri Kamil Tuna rehberliğinde kısıtlı imkanlarla, grup olarak, ilçemizdeki en yüksek başarı puanına ulaştılar. Kendilerini siki çalışmaları ve başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.”

başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.”

Veysel Doğanay (ilçe Dyned koordinatör yardımcısı)

“Bilindiği gibi öğrenilen bilgi ve becerilerin kalıcı hale gelmesinde sık sık tekrar yapmak çok önemlidir. Temel prensibi bol tekrara dayanan ve öğrencilerin interaktif olarak İngilizce çalışmasına, dinlediği yabancı dildeki cümleleri kendi sesiyle kaydederek kendi sesini de dinlemesine imkan veren Dyned dil öğrenme programında uzun süre çalışma yapan öğrencilerimizin, bu çalışmalarının karşılığını mutlaka alacaklarına inanıyoruz.”

DYNED NEDİR?

Dyned İngilizce dil eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 2008 yılından beri kullanılmaktadır. Dyned çalışmaları, ilimizde vali Erdoğan Bektaş döneminde 2014-2015 ve 2015-2016 eğitim-öğretim yıllarında ivme kazanmış ve yaygınlaşmıştır. Dyned programı, öğrencilerin bilgisayarda bireysel hızına ve başarısına göre ilerleyebildiği, İngilizceyi ana dili İngilizce olan kişilerden dinleyerek öğrendiği, kendi sesini de kaydedip dinleyebildiği, seviye seviye ilerleyen interaktif bir dil öğrenme programıdır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.