BAŞKAN TOSUN, STARTI  MAHALLESİNDEN VERDİ

BAŞKAN TOSUN, STARTI MAHALLESİNDEN VERDİ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:30
BAŞKAN TOSUN, STARTI  MAHALLESİNDEN VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediye Başkanı Tosun, Ayazören Mahallesinde katıldığı iftar programı sonrası seçim startını verdi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun,  iftar programı için gittiği Ayazören mahallesinde hemşehrileri ile iftar yaptı. Başkan Tosun katıldığı iftar programında 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için hemşehrilerinden destek istedi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, katıldığı iftar yemeğinde Ayazören mahallesinde hemşehrilerine hitaben yaptığı konuşmasında; “son yaşanan olayları hep beraber görüyoruz. Hep beraber takip ediyoruz. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Partimizin genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin birlikteliği birçok tuzağı boşa çıkarmıştır. Türkiye hakkında iç ve dış mihrakların düzenbazlığı Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir araya gelmesini bir ihtiyaç değil bir zorunluluk haline getirmiştir. Cumhuriyetimizin ayakta kalabilmesi için, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Cumhuriyet ilelebet yaşayacak ve payidar kalacak” olabilmesi için ortaya Cumhur ittifakı çıkmıştır. Bazı ittifaklar şahsi çıkarlar için, siyasi çıkarlar için ortaya çıkmıştır. Ama Cumhur ittifakı bu söylemlerden uzak, sadece ve sadece Cumhuriyetin yaşaması için ortaya çıkan bir Cumhur ittifakı olmuştur. Tabi ki bu ittifakların sonucu süreklilik gerektirir, halka hizmet gerektirir. Bundan yaklaşık dört yıl önce arkadaşlarla beraber olduk. Milliyetçi Hareket Partisi’nin içerisinde siyaset yapmaya başladık. O gün o ittifak ne ise, nasıl başarıldı ise, Ayazören mahallemize ne getirdi ise, bu gün bu ittifakta inşallah bizlere bu güzellikleri yaşatacaktır. O dönemde bizleri kırmadınız, o dönem içerisinde yüzde seksen bir oy oranı ile Ayazören mahallesi olarak bizlerin alnını yere o düşürmediniz. Diğer mahallelerde olduğu gibi Ayazörenli hemşehrilerimin verdiği destek bugün sizlere altyapı olarak, üst yapı olarak kısacası hizmet olarak geri döndü. Kulamızın birçok mahallesinde alt yapı sorununu hemen hemen hallettik. Suyu olmayan mahallemiz kalmadı denecek kadar az. Üst yapı ise en ücra mahallelerimize kadar ulaştı. Ulaşım sorunumuz yok. Bütün mahallelerimize belediye araçlarımız gitmekte. Yaşlı, engelli şehit ve gazi yakınlarımız bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmakta.  Mahallelimizin üst yapı parke taşlarının yanı sıra tarla yollarımız bile halledildi. Tarlalarınıza artık traktörlerle değil özel otomobilleriniz ile gidebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra ilaçlama hizmetleri devam ediyor. Bundan dört yıl önce bize inanan halk bugün ise bu hizmetleri alıyor, almaya da devam edecek. Bütün bunların adı hizmettir. Yeter mi? Elbette yetmez. Her geçen gün ihtiyaçlar artıyor, istekler çoğalıyor. Değişen dünyada gelişen Türkiye’de çağın gerisinde kalmadan sizlere hizmetlerin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz ”dedi.

Cumhur ittifakının hedefi bellidir

Başkan Tosun, konuşmasının devamında ise “Siyaset arenasında kişisel çıkarları olanlar, kişisel menfaat peşinde olanlar, Cumhur ittifakının karşısında olabilir. Kendi meselesini Memleket meselesi önünde tutanlar, sırf iktidarın gitmesi için, sırf bir milletvekili fazla alabilmek için cumhur ittifakına karşı duranlar, hezimete uğrayabilir. Cumhur ittifakının hedefi bellidir. Cumhur ittifakının amacı da bellidir. Cumhur ittifakının amacı milletin geleceğini teminat altına almak, ülkenin bekasını garanti altına almaktır. Cumhur ittifakının amacı sizlerin, bizlerin, bu ülkenin ilkeleri ve ülküleri doğrultusunda, bu vatana, bu memlekete hizmet etmektir. Hizmetin yanı sıra iç ve dış düşmanlara karşı, şer odaklarına karşı dik duruş sergilemektir. Sırf bu yüzden Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur ittifakı kurmuştur.  Bu ittifaka Büyük Birlik Partisi de destek vermiştir. Aslında bu birliktelik bugün oluşmamıştır. Bu birliktelik, bu ittifak 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucunda ortaya çıkmış,15 Temmuz’ tan sonra yeni kapı ruhu ile oluşmuştur. Dolayısıyla cumhur ittifakı sadece Ak Parti ile MHP arasında olmamış,  tüm Türkiye sevdalıları arasında, tüm vatandaşlar arasında olmuştur. 15 Temmuz gecesi bu ülkenin sınırlarını yeniden belirlemek isteyenler, misakı milliye ile belirlenen sınırlarımızı haritalar üzerinde değiştirmek isteyenler bu birlikteliği görmüştür. Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin sistem değişikliği önerisi, seçim önerisi,  ardından ittifak önerisi, Cumhurbaşkanımız tarafından kabul görmüştür. Bu davranış milli birlik ve beraberlik için hayati bir önem taşımaktadır. Bu bakımdan bugün sen ben kavgası değil, ancak ülkenin geleceği, ülkenin menfaati için siyaset yapılması gerektiğine inanıyorum. Her ne kadar 11 ayın sultanı Ramazan ayında olsak ta seçim atmosferindeyiz. Bu vesile ile bizde seçim startını verdik. Bu vesile ile tüm mahallelerimizi karış karış dolaşarak sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Sizlerden 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Önce devletim, sonra partim, daha sonra ben diyen genel başkanımıza dolayısıyla cumhur ittifakına destek vermenizi istiyor, oylarınıza talip olduğumuz sizlerle paylaşmak istiyorum. Pazartesi günü milletvekili listelerimiz açıklanacak. Milletvekili adaylarımız ile de gelmek isteriz. Zamanın darlığından belki bir daha bir araya gelemeyebiliriz. Bu vesile ile 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde desteklerinizi bekliyoruz. Yapılacak olana seçimlerin önce ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.