TGF: “ANADOLU BASININI ZOR DURUMA SOKACAK UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ”

TGF: “ANADOLU BASININI ZOR DURUMA SOKACAK UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ”

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:23
TGF: “ANADOLU BASININI ZOR DURUMA SOKACAK UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maliye Bakanlığı’nın Anadolu basınını zor duruma sokacak yeni uygulamasının kabul edilemez olduğu belirtilerek uygulamanın bir ön önce yürürlükten kaldırılması istendi TGF: “Anadolu basınını zor duruma sokacak uygulama kabul edilemez”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi son dönemlerde Basın İlan Kurumu, alınan ilan ödemlerinde gerek Maliye’den, gerekse SGK’dan “borcu yoktur” yazısına gerek duymadan işlem yapabiliyordu. Ancak 2018 yılı Ocak ayından itibaren Maliye Bakanlığı’nın talebi sonucu bundan böyle her ayın “10’unda “borcu yoktur” yazısı alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu durum Anadolu basınını bir hayli güç duruma sokacaktır. Bu bağlamda Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye genelindeki Gazeteciler Cemiyetleri ile ortak bir çalışma başlatmıştır” dedi.   BAKAN İLE GÖRÜŞÜLECEK   Genel Başkanı Karaca bu konuda şöyle dedi. “Yönetim Kurulu olarak Maliye Bakanlığından randevu talebinde bulunduk. Kısa süre içinde umut ediyorum görüşmemizi gerçekleştireceğiz. Bu görüşmede Maliye Bakanı’na taleplerimizi ve yerel medyanın alınan bu kararla düşeceği zorluğu aktaracağız. Görüşmede en azından eski borçların ötelenmesini ve geçmişte olduğu gibi zorunluluğun belli dönemlere yayılmasını talep edeceğiz.”   Başkan Karaca, ayrıca Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak bu konunun ısrarla takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

 haber.ulusalajans.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.