SARAÇLAR GÖLETİ  KADERİNE Mİ TERK EDİLECEK

SARAÇLAR GÖLETİ KADERİNE Mİ TERK EDİLECEK

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:15
SARAÇLAR GÖLETİ  KADERİNE Mİ TERK EDİLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçmiş günlerde bazı siyasi parti temsilcilerinin Kula ziyaretlerinde sıkça bahsettikleri, “Kula’yı göller bölgesi yaptık” açıklamaları, Saraçlar göletinin son durumunu gören vatandaşlar Kula’yı göller bölgesi yapamadınız diyor.

DSİ, “Saraçlar Göleti ve Sulaması tamamlandı”

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı yürütülen, DSİ 2. (İzmir) Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde yer alan ve yapımına 24.05.2013 tarihinde başlanılan “Manisa Kula Saraçlar Göleti ve Sulaması” 16.11.2015 tarihinde tamamlandığı açıkmalası yapılmıştı.

Yıl 2018, 16.11.2015 tarihinde tamamlandığı açıklanan Saraçalar sulama göletinde 900 bin m3 su depolanarak Saraçlar köyüne ait brüt 1210 dekar tarım arazisi sulu tarıma kavuştuğunun söylenmesine rağmen, şuan Saraçlar göletinde bir litre dahi suyun toplanmadığı ve gölet imalatında kullanılan membranların kullanılamaz hale geldiği görülmekte.

Yetkililer nerede?

Buradan Kula’daki, Manisa’daki ve DSİ yetkililerine sesleniyoruz. İnşaatının tamamlandığını söylediğiniz ve Saraçlar mahallesinde sulu tarıma geçildiğini söylediğiniz göletin içler acısı halini gidin birde yerinde görün. Göletin temeli atıldığında yapılan açıklamalarda göletin yaklaşık maliyetinin 14 milyon 600 bin TL’yi bulacağı belirtilmişti. Bittiğinde ki rakamların ne boyuta geldiğini bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var oda fotoğraflarıyla sizlere sunduğumuz göletin son hali budur. Takdiri kamu oyuna bırakıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.