KULA MÜFTÜLÜGÜ İLK OKUL ÖGRENCİLERİNE DİYANET ÇOCUK TAKVİMİ DAĞITTI

KULA MÜFTÜLÜGÜ İLK OKUL ÖGRENCİLERİNE DİYANET ÇOCUK TAKVİMİ DAĞITTI

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:31
KULA MÜFTÜLÜGÜ İLK OKUL ÖGRENCİLERİNE DİYANET ÇOCUK TAKVİMİ DAĞITTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa  Kula  İlçe  Müftülüğün ce “Planlarım Diyanet Çocuk Takvimiyle” adlı proje Kula Müftüsü Kamil Kırkız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen ile birlikte imzalanan  protokol gergi bugün Kula kaymakamı Osman Güven inde katılımıyla Vali Ecemiş ilk öğretim okulunda  takvimlerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Bu Proje ile Kula da Merkez ve Mahallelerdeki 20 ilk öğretim okulunda  Eğitim gören ikici sınıf, üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf ta öğrenim gören  toplam 1600 ögrenciye “Planlarım Diyanet Çocuk Takvimi” dağıtımı gerçekleştirildi.

Projedeki amaçlarını dile getiren İlçe Müftüsü Kamil KIRKIZ; ” Çocuklarımızın okuma alışkanlığını geliştirmek, Çocuklarımızın sorumluluk duygusunu geliştirmek, Çocuklarımızın en iyi şekilde topluma kazandırılmasını ,dini, milli kültürel açıdan daha gelişmiş daha donanımlı olacaklar bu güzel  alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyoruz, Bu çalışmada emeği geçen başta Kula Kaymakamı Osman Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen ve Müftülük Daire Personeline, Din görevlilerine teşekkür ederim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen de “Bu Proje sayesinde her çocuğun kendisine ait bir takvimi olacak. Bu projeyle takvim bilinci, plan ve program yapma, değerler eğitimi alma, zararlı alışkanlıklardan korunma, vatan sevgisi ve millet bilinci ile bezenme, güzel ahlak, sorumluluk duygusu kazanma tarih bilinci oluşturma gibi alışkanlıkların kazandırılması hedefleniyor” dedi.

Kula Kaymakamı Osman Güven de Kula Müftülüğümüzün proje kapsamın da hazırlayıp Milli Eğitim Müdürlüğümüze sunduğu bu güzel proje bugün hayata geçirildi. Öğrencilerimizin bu takvimi günlük olarak takip ettiklerinde başarılı olacaklarına inanıyorum, emeği gecen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum dedi.

Programa Kula Kaymakamı Osman Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen, İlçe Müftüsü Kamil Kırkız ve Öğretmenler katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.