BAŞKAN TOSUN KULA  HALKINDAN ÖZÜR- DİLEDİ

BAŞKAN TOSUN KULA HALKINDAN ÖZÜR- DİLEDİ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:30
BAŞKAN TOSUN KULA  HALKINDAN ÖZÜR- DİLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun 4 Ocak 2018 Günü Gerçekleştirilen  Meclis Toplantısı Sonrasında

Basın açıklaması yaptı.

Kula Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi’nin 4 Haziran 2015 tarihinde devlet hastanesi yapılması amacıyla tahsis ettiği araziye, tam 31 ay sonra başlanan hastane inşaatının geciktiğini belirterek siyasi sorumlular adına Kula Halkından özür diledi.

Kula Belediyesi’nin Ocak Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen Yeni Devlet Hastanesi konusunda inşaatın gecikmeli başladığını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, iktidar partisi ilçe yetkililerinin sürece gerekli duyarlılığı göstermediğinin altını çizdi. Kula’da hastaneye yer arandığı söylemleriyle yıllardır halkın oyalandığını söyleyen Başkan Tosun, yeni hastane inşaatının geç başlamasını siyasi beceriksizlik olarak değerlendirdi. Hükümet yetkililerinin uzunca bir zaman yer bulamadığı hastane arazisini hazırlayıp 04.06 2015 tarihli Kula Belediye Meclisi Kararı’yla devlet hastanesi yapılması amacıyla tahsisinin yapıldığını vurgulayan Başkan Tosun, Adalet ve Kalkınma Partisi Gurubu’nu, halka karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet etti.

Marifet Değil Meziyetsizlik

İnşaatı başlayan Yeni Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “İnşaatı başlayan yeni Devlet Hastanesi, Kulamıza hayırlı, uğurlu olsun. Rabbim, kazasız belasız bitirilip vatandaşımızın hizmetine girmesini nasip etsin. Öncelikle, hastane konusunda elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyorum. Fakat, bir şehrin aciliyetli olarak yapılması gereken sağlık hizmetinin yaklaşık 3 yıl geç başlamasından dolayı ben bu şehrin Belediye Başkanı olarak Kula Halkı’ndan bir özür dilenmesi gerektiği kanaatindeyim. Hastane inşaatının başlamasını kendi marifetleri olarak görenlerin aksine bu kadar gecikmeli başlamasını ben siyasi meziyetsizlik olarak değerlendiriyorum. Kulalılardan niye özrü dilenilmesi gerektiğini ve meziyetsizliğin nerede yapıldığını merak edenler için bunları söyleme gereği duyuyorum. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Kula halkının yüksek teveccühü ile göreve geldik. Göreve başladığımız ilk 8 ayda yıllardır yer bulunamayan hastane sorununa çözüm bulmak için yer tespitini gerçekleştirdik. Daha sonra Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte arsa haline dönüştürdüğümüz hastane yerinde 300’e yakın tapu ortaya çıktı. Bu tapularında tam 14’ünde uyuşmazlıklar vardı. Bu uyuşmazlıkları tek tek çözüme kavuşturarak 04.06.2015 tarihli Belediye Meclisi Kararı’yla bu yerin sıkıntısız ve tertemiz tapusunu devlet hastanesi yapılması amacıyla bedelsiz olarak devrettik. O tarihten bugüne dile kolay tam 31 ay geçti. Tabi bu geçmiş 31 ayın 8 ayı da hastanenin farklı yerlere yapılması konusunda çıkan tartışmalarla geçti. Yok efendim Kavacık’a yapılsın, yok efendim şuraya yapılsın buraya yapılsın diye 8 ay oyalanıldı. Birileri yer spekülasyonları oluşturmak için gidip fotoğraflar çekildi, birileri Sağlık Bakanlığı’na bir takım serzenişlerde bulundu. Bu süreçleri hepimiz yaşadık, gördük ve biliyoruz. Biz üzerimize düşeni halkımıza sorumluluk ve görev bilinciyle yaptık. Fakat tekrar söylüyorum Kulalıların hassas olduğu bir konu olan hastane inşaatının 31 ay geç başlaması sebep ve mazeretleri ne olursa olsun siyasi beceriksizlikten başka bir şey değildir. Ben iktidar temsilcileri ve iktidarın ilçe teşkilatı adına hastanenin bu denli geç başladığından dolayı Kulalılardan özür diliyorum. Özür dilememenin sebebi, iktidar temsilcilerinin halka karşı sorumluluk hissetmemesi ve özür dileyecek olgunluğa erişmemesindendir. İnşaatı başlayan Yeni Devlet Hastanesi, mevcut hastanenin fiziki ve tıbbi şartlarının daha iyi olması konusunda çalışmaları ve gayretleri elbette vardır. Her şeye rağmen Sağlık Bakanlığı’na ve Belediye Meclis Üyelerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.