ALİ OSMAN SÖNMEZ 28 ŞUBAT POSTMODERN BİR DARBEDİR

ALİ OSMAN SÖNMEZ 28 ŞUBAT POSTMODERN BİR DARBEDİR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:14
ALİ OSMAN SÖNMEZ 28 ŞUBAT POSTMODERN BİR DARBEDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KULA memur-sen ve Diyanet sen İlçe Temsilcisi Ali Osman  Sönmez  28 Şubat Postmodern darbenin 21 . yılı münasebetiyle  bir  basın açıklaması yaptı

Bugün 28 Şubat  Postmodern  Darbesi” Çileyle yoğrulan adam: Erbakan’a yapılan Siyasi tarihimize kara bir leke olarak yazılan 28 Şubat post modern darbesi 21. yılı

1000 YIL DEĞİL 21 YIL GEÇTİ, MAĞDURLARI BUGÜN İKTİDARDA

28 Şubat, o süreçteki uygulamaların bütününe bakıldığında, devletin ve milletin bütün kurum ve imkanlarını kullanarak toplumu ve devletin işleyişini cebir ve şiddetin eşlik ettiği bir toplumsal mühendislikle baştan ayağa dönüştürme amacını taşımaktaydı. Bu yönüyle büyük bir toplumsal yara haline getirilen başörtüsü yasağına indirgenebilecek bir şey olmadığı gibi klasik askeri bir darbeden farklılaştığı için de hafifsenebilecek bir olay değildir.

28 Şubat, bu milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inançlarını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması sistemine, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı; siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbedir.

28 Şubat’la birlikte FETÖ, irtica adı altında sinsice dindar subayları tasfiye edip kurtlaştırdığı elemanlarını orduya yerleştirmiş, 15 Temmuz’a gelen süreçte en stratejik hamlesini yapmıştır.

Cambaz bak” diyerek bütün dikkatleri başka bir yöne çeken 28 Şubatçılar, milletin servetini çaldı. Bankaların içi boşaltıldı. Bir hesaplamaya göre 50 milyar dolar bir başka hesaba göreyse 70 milyar dolar buharlaştı.

1000  yıl süreceği iddiası da gösteriyor ki 28 Şubat, küresel emperyal ist aklın yürüttüğü, Türkiye’de bir daha millet iradesinin küresel  emperyalist sisteme rağmen tecelli etme ihtimalini ortadan kaldırmayı amaçlayan köklü bir toplum ve sistem mühendisliğidir.

Neden olduğu milyonlarca mağdur, yüz milyarlarca dolarlık vurgun ve , FETÖ gibi bir yapının palazlanmasına neden olan şartları üretme ve nihayet cezaevlerine gönderilen binlerce masum insanın oluşturduğu ağır tablo bin yıl değil on yıl bile sürememiştir.

Millet iradesi tecelli ederek 15 Temmuz’daki iradesine sahip çıkan onurlu duruşuyla yerel ve küresel vesayeti çok büyük oranda ortadan kaldırmıştır.

Gelinen noktada askeri kanadı yargılanan 28 Şubatçılar mahkemelerde hesap verme noktasındadır. Buna karşın, 28 Şubat’ın sivil kanadı da mutlaka yargılanmalı ve hesap vermelidir.

28 Şubat’ın izlerinin tamamen ortadan kalkması ve mağdurlarının gözünde de sona ermesi için brifingli yargı eliyle cezaevlerinde haksız yere uzun yıllardır bulunan kişiler özgürlüğüne kavuşturulmalı ve her ne şekilde olursa olsun o süreçte mağdur edilmiş herkesin mağduriyetleri giderilerek tazmin edilmelidir.

Milletin tepesine çöreklenmiş 28 Şubatların, 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması ve devletin demokratik dönüşümü için darbecilerle de darbe düzeneğiyle de bütün yönleriyle hesaplaşılmalıdır.

27 Mayıs darbesinin gerekçeleri ile 9-12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan ve 15 Temmuz darbelerinin gerekçeleri arasında temelde bir farklılık yoktur. İşledikleri suçlar bakımından darbeleri ve darbecileri birbirinden ayrıştırmak sadece ahlaken değil siyaseten ve hukuken de büyük bir felaketin habercisidir

Dün 27 Şubat. Erbakan Hocamızın vefatının 7. sene-i devriyesi. böyle  bir  günde onu anmak, anlamak adına oldukça zor. Onun dava ve devlet adamlığını, ilmi şahsiyetini, liderliğini, yılmayan, bıkmayan, geri adım atmayan mücadeleci kişiliğini, milliliğini, azmini bugün yetiştirdiği başta CUMHURBAŞKANIMIZ olmak üzere nice devlet adamları ülkemize çok güzel hizmetleri olmuştur ve olmaya da devam edecek inşallah.

Takdiri ilahi öyle bir şey ki 28 Şubat sürecinin mağduru Necmettin Erbakan aynı tarihlere denk düşen bir günde (27 Şubat 2011) ahirete irtihal etti. Bu vesile ile Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyorum. 28 Şubat gibi bir ara dönemin 15 Temmuz HAİN darbe girişimi nin  bu millet tarafından bir daha yaşanmamasını Rabbim’den niyaz 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.