KULALI ÖĞRENCİLER JEOPARKA SAHİP CIKIYORLAR

KULALI ÖĞRENCİLER JEOPARKA SAHİP CIKIYORLAR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:38
KULALI ÖĞRENCİLER JEOPARKA SAHİP CIKIYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm Haftasında Öğrenciler Farkındalık İçin Çöp Topladılar

Kula’da öğrenciler, turizm haftasında farkındalık oluşturmak ve çevreye duyarlılığı arttırmak amacıyla 90 Bin ziyaretçinin uğrak yeri olan Kula UNESCO Global Jeopark alanında çöp topladılar.

Manisa’nın Kula İlçesinde, Tabduk Emre Orta Okulu öğrencileri Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO 99 cu sertifikalı Kula  Jeoparkında  çöp topladılar.

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık 100 Tabduk Emre orta okul öğrencisi, öğretmenleri ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte jeopark alanında çöp topladılar. Alandaki çöpleri toplayan öğrenciler 12 Bin yıl önce akan lavların arasında gezdiler gezi esnasında da Jeopark hakkında bilgilendirildiler.

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında Kula jeopark alanında çöp toplayan,Tabduk Emre Orta Okulu öğrencilerine destek vererek kendiside öğrencilerle birlikte çöp toplayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Turizm Haftasında, Türkiye’nin örnek coğrafi alanlarından biri olan Kula UNESCO Global Jeopark sahasında çöp toplamalarını ve farkındalık oluşturmaya çalışmalarından dolay öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Başkan Tosun, “Bu gün burada Tabduk Emre Orta Okulu öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güzel bir etkinliğe imza attılar. Öncelikle farkındalık oluşturduklarından, dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Çocukların Şimdiden bu alışkanlığa sahip olduklarından dolayı öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliği düzenleyen gerek öğretmenlerimize, gerekse Belediyemizin ilgili birimlerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tabduk Emre Orta Okulu Öğretmenlerinden Deniz Kaz’da  yaptığı açıklamada, “15-21 Nisan Turizm Haftası vesilesiyle Kula UNESCO Global Jeopark alanına 3. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte gezi düzenledik. Öğrencilerimiz ile çöp topladık. Etkinliğimizde farkındalığı, aidiyeti, çocukların çevreyi temiz tutmalarının önemini bir kere daha birlikte yaşamak istedik. 3. sınıf öğrencilerimiz ayrıca  TEMA üyeleri, bu kapsamda da etkinlik olmuş oldu. Bizler Kula halkı olarak kültürel zenginliklerimizi korumak için çok daha dikkatli olmalıyız. Bu günün küçükleri yarının büyükleri, çevre bilinci noktasında öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmaktı amacımız. Güzel bir gezi, güzel bir etkinlik oldu.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.